ΕΑΑΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΙΣΤΟΡΙΚΟ

Η Ε.Α.Α.Α και κατ'επεκταση το Παράρτημα Θεσσαλονίκης είναι Ν.Π.Δ.Δ.

Το Παράρτημα Θεσσαλονίκης ιδρύθηκε από την Ε.Α.Α.Α μετά από απαίτηση των εν αποστρατεία συναδέλφων για καλύτερη και άμεση πληροφόρηση το έτος 1949 .Σήμερα είναι εγγεγραμμένοι 895 (31/12/2012) και πλέον συνάδελφοι και μέλη ορφανικών οικογενειών που κατοικούν στην Θεσσαλονίκη αλλά και στους όμορους Νομούς Δράμας –Καβάλας-Σερρών-Κιλκίς –Πέλλας-Ημαθίας-Πιερίας-Καστοριάς-Κοζάνης –Φλώρινας και Γρεβενών

Σήμερα διαθέτει ιδιόκτητη λέσχη επί της Τσιμισκή & Γ Θεοχαρη 2 που αγοράτηκε στις 7 Ιουλίου 1974 από την Ε.Α.Α.Α επί των κάτωθι Διοικητικών Συμβουλίων

Ε.Α.Α.Α. ΑΘΗΝΩΝ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΥΠΤΧΟ ε.α ΠΛΟΥΜΗΣ ΕΠ.
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ: ΥΠΤΧΟ ε.α ΔΑΒΑΚΗ Κ.
Δ. ΣΥΜΒΟΥΛΟ: ΑΣΜΧΟ ε.α ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟ ΗΛ.
ΤΑΜΙΑ: ΣΜΧΟ ε.α ΛΕΒΕΝΤΙΔΗ Λ.
ΣΥΜΒΟΥΛΟ: ΤΑΞΧΟ ε.α ΛΙΟΣΗ ΓΡ.
ΣΥΜΒΟΥΛΟ:ΤΑΞΧΟ ε.α. ΠΙΕΡΡΑΚΟ ΣΤ.
ΣΥΜΒΟΥΛΟ: ΤΑΞΧΟ ε.α ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘ.

Ε.Α.Α.Α ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΜΧΟ ε.α ΜΠΑΛΩΛΑ Π.
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ: ΑΣΜΧΟ ε.α ΚΟΤΡΟΤΣΙΟ Κ.
ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ: ΣΓΟ ε.α ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟ ΑΛ.
ΤΑΜΙΑΣ :ΥΠΓΟ ε.α ΚΑΛΟΓΕΡΑ
ΣΥΜΒΟΥΛΟ: ΕΠΓΟ ε.α. ΚΑΜΠΑΝΗ Γ.

Το σημερινό Δ.Σ συνεχίζει την ιστορική παράδοση κοινωνικών εκδηλώσεων και φέρει εις πέρας τρέχουσες δραστηριότητες που απορρέουν από τον κανονισμό της Ε.Α.Α.Α, επιδεικνύει έμπρακτα αγάπη και αλληλεγγύη προς τα μέλη του αλλά και προς τους συνανθρώπους μας. Είναι πάντα παρόν στα κοινωνικά, πολιτιστικά και φιλανθρωπικά δρώμενα της πόλης μας αλλά και της ευρύτερης περιοχής .


ΔΙΑΤΕΛΕΣΑΝΤΕΣ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΣΤΗ ΕΑΑΑ/ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ


Ασμχος Τζαβέλας Σωκράτης Από 28/11/1949 Εως 24/11/1955
Υπτχος Θέμελης Γεώργιος Από 28/11/1949 Εως 2/6/1956
Σμχος Εξαρχοπουλος Βασίλειος Από 2/6/1956 Εως 23/4/1958
Ασμχος Μπακώλας Παντελης Από 23/4/1958 Εως 27/1/1965
Υπτχος Πολυχονιάδης Π Από 27/1/1965 Εως 2/8/1967
Ασμχος Μπακώλας Παντελής Από 2/8/1967 Εως 7/7/1976
Σμχος Μανωλέας Παναγιώτης Από 2/8/1967 Εως 12/8/1981
Υπτχος Ντινίδης Αθανάσιος Από 18/2/1981 Εως 20/5/1985
Ασμχος Κοτρώτσιος Κων. Από 20/5/1985 Εως 17/9/1985
Ταξχος Βέγκος Προδρομος Από 17/9/1985 Εως 9/1/1987
Σμχος Αφεντούλης Αντ. Από 9/1/1985 Εως 10/1/1995
Ταξχος Καμπάκης Χρ. Από 10/1/1995 Εως 16/1/1998
Ταξχος Βαιτσης Ελευθ. Από 16/1/1998 Εως 27/1/2007
Σμχος Γιαπουτζίδης Ιωαννης Από 27/1/2007 Εως



full-width